Saldıran Bir Köpeği Görürseniz Yapmanız Gereken Bu Yöntemi İlk Kez Duyacaksınız!

Son zamanlarda sık sık ‘köpek saldırısı’ haberleri karşımıza çıkıyor. Sokaktaki can dostlarımız sık sık vatandaşlar tarafından ‘saldırgan’ olarak hedef gösteriliyor, toplatılması hatta öldürülmeleri talep ediliyor.

2013 yılında Kadıköy Moda Sahili’nde tasmasız gezdirilen bir köpek, elinde köpeği olan yaşlı kadına saldırdı. O dehşet anlarında çevrede bulunanlar köpek saldırısına tüm çabalarına rağmen ayırmakta güçlük çekmişti. Köpek saldırısını ayırmak için vatandaşlardan kimisi köpeğe yumruk attı, kimisi tekme attı, kimisi sopayla ayırmaya çalıştı.

KÖPEK SALDIRISINDA ‘ARKA BACAKLARINI’ KALDIRIN

Ancak hiçbiri ayırmada etkili olmadı. Instagram kralailesi kullanıcı adlı hesap Köpek Adam mahlaslı Çağrı Aracı’nın köpek saldırısında ne yapılması gerektiğini anlattığı bir videoyu paylaştı.

Aracı, köpek kavgasını ayırmanın en etkili yöntemin ‘arka bacak’ yöntemi olduğunu dile getirdi.

Aracı, o yöntemi şu sözlerle anlattı:

“Yapacağın şey şu bileklerinin üzerinden arka bacaklarından iki elinle tutacaksın. Hafif şekilde geriye yaslanacaksın. Karşındaki bilinçli birisiyse yani 10 yaşındaki büyük bireyse o zaman da diyeceksin ki ona ‘çırpınma, bağırma, tepinme, vurmaya çalışma’ çünkü en büyük yaralanma o kurtulmaya çalışma sırasında oluyor. Köpek ısırmaya çalışırken değil kaçmaya çalışırken oluyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x